Morhipo

Morhipo, Boyner Holding tarafından kurulan e-ticaret markasıdır. Morhipo, bir giyim mağazası olmasının dışında ev eşyaları ve kozmetik ürünleri de satmaktadır. 2015 yılında kendi markası olan People by Fabrika, Agenda, D by Divarese’i online sitesinde satışa sunmuştur.

Internet Retailer tarafından düzenlenen, Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret şirketlerini sıraladığı Europe500 araştırmasında 2014 yılında yaklaşık yüzde 117 büyüyen Morhipo.com, Avrupa’nın en hızlı büyüyen e-ticaret sitesi seçilmiştir.

Morhipo’nun mobil uygulaması 2015 ve 2016 yıllarında Digital Age ve Mobile Marketing Association (MMA) Türkiye iş birliğiyle “Yılın Dikkat Çeken Mobil Uygulamaları” anketinde moda kategorisinde birincilik elde etmiştir.

Morhipo reklamları

Sitenin reklamları, Mart 2011’den bu yana televizyonlarda görülebilmektedir. Site, ilk reklamlarında Helin Avşar, Azra Akın, Sinan Akçıl ve Hande Yener isimlerine yer vermiştir. Ardından 3 Nisan 2012’de bir küsüp bir barışan Hande Yener ile Demet Akalın’ı “Yarıştıran Morhipo Reklamları” başlığındaki reklamlarda oynatmıştır.